sobota 9. června 2012

Běh jako droga!

 

Je to jako droga, dáš si a nemůžeš přestat. Já jsem si tuto dávku dala asi 2 roky zpátky, kdy jsem každý večer potřebovala jít zase a zase! 
Nebojte se, nemluvím o drogách, ale o běhu! 

Začíná to už ráno. Vzbudím se, kouknu se z okna a vidím krásně modrou a jasnou oblohu. Ptáci zpívají a já bych si nejraději hned oblíkla moje kraťasy a sportovní top a vyrazila do přírody. Když to jde, vyrazím hned ráno, ale v týdnu je to horší, do školy se začínám chystat už v 6, no to bych se musela probudit už kolem půl 5! Ano, někdy se mi chce, ale každý den? NE!! Nejhorší je, když se celý den těším jako malá holka, na to až si dám pár kilometrů a přijedu ze školy úúúplně vyčerpaná, přímo do postele!  to bych se nejraději neviděla!

Znáte ten pocit, kdy za sebou zavíráte dveře, strčíte sluchátka do uší, dáte hlasitost na co nejvyšší stupeň a rozeběhnete se. První kroky, obyčejný, ale pak, až se do toho dostanete, cítíte všechno, vítr ve vlasech, ano osvěžující vánek! To však není ještě to, když běžíte kolem lesa, po louce úplně sama. Rozhlížíte se a přemýšlíte o všem možném i nemožném! Zkoumáte různé cesty, měníte trasy a z sekundy na sekundu se rozmyslíte kam poběžíte, jestli doleva nebo doprava! 
Když běhám, mám skvělý pocit. Odreaguji se, hodím problémy za hlavu a připadám si na tom světě úplně sama, ale jen na tu chvilku, co mám vítr ve vlasech. Jakmile doběhnu zase k těm zmiňovaným dveřím, pro změnu je budu otvírat, vše se vrátí a já už se zase těším, až je zavřu a ucítím opět vítr ve vlasech!

Má pravidla pro běh:
  • bez parťáka ( nemusím se omezovat v rychlosti a běžím si podle sebe)
  • sluchátka v uších 
  • pohodlná obuv (stalo se mi párkrát, že jsem měla na nohách puchýř)
  • sepnutý vlasy
A Víte na co se těším? Na to, až si půjdu zaběhat, měsíc jsem neběhala a těším se na to, jak babka na důchod. Hold, máte to někdo jako já? Běh je vaše droga? :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Každému odpovím, prosím o strpení! :))